Mark Knopfler – Koncert

Mark Knopfler blog (23 of 31)

Mark Knopfler zagrał z zespołem na koncercie w Krakowie w Tauron Arena 13 lipca 2015. Był to mój pierwszy koncert Marka. Tak naprawdę to kilka dni wcześniej dowiedziałem się, że będę miał szczęście zobaczyć to widowisko. Kumpel zadzwonił i zaproponował wspólny wyjazd do Krakowa. Długo się nie zastanawiałem… :). Może będzie to czytał więc skorzystam z tej okazji i jeszcze raz podziękuję jemu i jego żonie – bo to właściwie Agnieszka zakupiła bilety i niestety nie mogła pojechać – Aga i Bogdan wielkie, wielkie dzięki !!! Był to dla mnie również pierwszy koncert w nowej krakowskiej Tauron Arenie. Obiekt robi wrażenie i jest obecnie największą halą w Polsce mieszcząc 15.000 ludzi. Pod tym względem naprawdę nie mamy się czego wstydzić gdyż mamy w kraju już wiele takich obiektów na światowym poziomie. Ja zauważam to po ilościach koncertów, które odbywają się u nas. Praktycznie wszystkie gwiazdy i nie tylko światowe odwiedzają nas kraj. Jako wielbiciel muzyki i koncertów jestem z tego powodu bardzo zadowolony i przyznaje się, że czasami nie nadążam :).  Nic tylko się cieszyć.

Mark Knopfler blog (1 of 1)

Tauron Arena Kraków

No tak, ale do rzeczy. Mark Knopfler zrobił na mnie ogromne wrażenie i chciałbym napisać choć kilka zdań na ten temat. Koncert zaczął się kilka minut po 20 godzinie i na początek usłyszeliśmy Broken Bones z nowej płyty. Hmm zaczęło się… cudowne brzmienie gitar w perfekcyjnej jakości rozniosło się po całej hali. Piękne uczucie kiedy słyszymy coś takiego, przynajmniej dla mnie. Zobaczcie na filmie jak rozpoczął się koncert (film jest z koncertu w Sheffield ale kawałek ten sam)

W dalszej kolejności zagrali Corned Beef City, Privateering oraz Father and Son przy którym się rozkleiłem ze względu na jeden instrument, który zagrał na scenie. Tak, to był mój ulubiony instrument – ciekawe czy ktoś wie jaki ? Zobaczcie na drugim filmie słychać go na samym początku 🙂

Kto zgadł niech da znać 🙂 To były dudy, instrument którego brzmienie jest dla mnie zjawiskowe. Poczułem dreszcze i mega pozytywną satysfakcję, że jestem na tym koncercie. Publiczność była mocno zaangażowana, oklaski po każdym kolejnym kawałku były tak długie jakby miały kończyć koncert. Dla mnie rewelacja bo wiem, że muzycy na scenie dają z siebie wszystko i publiczność też daje maxa :). Momentami było nawet tupanie nogami co zresztą dało doskonały efekt na hali no i Mark to zauważył.

Mark Knopfler (4 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

W dalszej kolejności Mark zagrał Hill Farmer’s Blues oraz Skydiver. Po nich zaczęła się klasyka czyli kawałki Dire Straits. Pierwsze poleciało Romeo and Juliet a następnie Sultans of Swing. Atmosfera w hali stawała się coraz bardziej gorąca i porywająca. 15 tysięcy fanów na trybunach i Mark Knopfler na scenie tworzyło ekscytujące widowisko. Perfekcja dźwięku i brzmienia instrumentów podnosiła temperaturę koncertu.

Mark Knopfler (17 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

Przyszła kolej na utwory Haul Away i Postcards from Paraquay oraz Marbletoen. Fani zaczęli wstawać z krzeseł i trybun i podchodzić pod samą scenę. Ja również bez zastanowienia opuściłem swoje miejsce siedzące i chwila moment bylem przy scenie. Dla mnie to najlepsze miejsce na każdym koncercie.

Mark Knopfler (9 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

Mark Knopfler (27 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

Po Speedway al Nazareth Mark zagrał kolejnego klasyka Telegraph Road i zespół zszedł ze sceny. Oczywiście wszyscy klaskali i krzycząc oczekiwali na ponowne wyjście i upragnione Brothers in Arms. Nie mogło być inaczej, koncert osiągnął kulminację i Mark Knopfler zagrał Brother in Arms oraz So Far Away. To był zdecydowanie najlepszy moment tego koncertu. Stałem przy scenie i mógłbym tak w nieskończoność słuchać Marka grającego na gitarze. Super !!! Brawo Mark, brawo zespół… to było genialne. Ostatnim kawałkiem było Going Home: Theme from Local Hero.

Mark Knopfler (20 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

Mark Knopfler (23 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

Fani długo oklaskiwali zespół. Był to już jednak koniec koncertu. Prawdziwa muzyczna uczta była za nami. Dla mnie rewelacja ! Całe mnóstwo emocji, sentymentalnych wzruszeń. Doskonała muzyka estetycznie nasyciła nie tylko moje uszy ale również serce. Nie wiem dlaczego tak jest, ale zawsze gdy jestem na koncertach moich ulubionych artystów, moja wyobraźnia przenosi mnie do wieku młodzieńczego czyli lat 80-tych…  Hmm… ? Pozdrawiam wszystkich fanów Marka Knopflera !!!  Zapraszam do mojej galerii zdjęć z z tego koncertu tu kliknij

Mark Knopfler (24 of 31)

Mark Knopfler – Kraków 2015 / concert in Cracow 2015

SET LISTA koncertu w Krakowie 13 lipca 2015 – Tauron Arena godz. 20.00

Broken Bones
Corned Beef City
Privateering
Father and Son
Hill Farmer’s Blues
Skydiver
Romeo and Juliet
Sultans of Swing
Haul Away
Postcards from Paraguay
Marbletown
Speedway at Nazareth
Telegraph Road
Encore:
Brothers in Arms
So Far Away
Going Home: Theme from Local He

This entry was posted in Music and tagged , , , , , , , .